Золочення: чудовий захист і дорогоцінне покриття

Золочення – процес філігранного нанесення на ювелірні прикраси з срібла верхнього шару у вигляді благородного металу 999,0 проби. Як підсумок – вони надовго зберігають первозданний вигляд, стають привабливішими, отримують захист від корозії, не окислюються і менше схильні до негативного впливу будь-яких зовнішніх чинників.

Технології нанесення позолоти

У давнину золото наносили в основному гарячим і холодним методами:

• перший полягав у використанні небезпечної ртуті з подальшим випаленням цінного предмета, при тому ртуть випаровувалася, а позолота залишалася;
• другий полягав у набиванні або наклейці на великі об'єкти тонких пластин з сусального золота, для чого підходили бронзова, дерев'яна і срібна основи.

У сучасному виробництві переважно користуються чотирма технологіями золочення: гальванікою, контактом з цинком, ефірним речовиною, натрієм. Але в тонкій ювелірній справі найбільш затребуваний перший спосіб, який є надійнішим.

Гальванічне золочення

Гальваніка являє собою процедуру обробки предметів зі срібла металевим цінним складом. Побудована на осіданні його частинок під впливом електроструму. Катодом виступає сам виріб, а анодом – золото.

В результаті срібні прикраси стають набагато стійкіші до впливу зовнішнього середовища і не вимагають підвищеної полірування. Вони набувають самодостатній вид – вишуканий і шляхетний. Отримують захист від потемніння, потертостей, мініатюрних подряпин. Але в той же час покриття з дорогоцінного металу саме потребує підвищеної уваги.

Догляд за позолоченими ювелірними виробами

Позолота, насамперед, схильна до стирання, тому вимагає дбайливого звернення. При правильному догляді дорогоцінний зовнішній шар надовго зберігає первісний вигляд. Для цього лише необхідно дотримуватися ряду нескладних правил:

• тримати золочене срібло далеко від інших прикрас, в закритій коробці або скриньці;
• знімати кільця, сережки, ланцюжки перед водними процедурами, роботою по господарству і спортивними заняттями;
• протирати позолоту сухий замшевою тканиною (бажано м'якою);
• використовувати при очищенні від забруднень ватний диск, змочений спиртом, нашатирем або звичайним мильним розчином;
• не нехтувати професійними засобами догляду за позолоченими виробами;
• кожні 12 місяців віддавати прикраси на спеціальну чистку в ювелірну майстерню.

Швидко поліпшити їх зовнішній вигляд в домашніх умовах допоможе особливий препарат. Він нескладний у приготуванні і складається з 1 л підігрітої води, декількох крапель нашатирного спирту і 1 чайн. л. засоби для посуду. Щоб добитися максимального ефекту, слід опустити в нього позолочені аксесуари і потримати деякий час (але не більше 30 хв). А потім сполоснути чистою водою і протерти насухо.

Коментарі (0)