Цитрин – «медовий» раритет

Його назва походить від слова «citrus», що означає «лимон», «лимонний». І це дійсно так: дивовижної краси мінерал вражає грою всієї гами жовтих відтінків. Недарма за свою багату історію він здобув величезну популярність і заслужив славу рідкісного напівдорогоцінного самоцвіту з містичними властивостями.

Характеристики «медового» скарбу

Фактично це сонячний кварц, кристал світло-золотих тонів, оксид кремнію, що зароджується в глибинах з гідротермальних шарами. Після ограновування виглядає як топаз, відрізняючись від нього зміною відтінків при кожному повороті. А їх буває безліч - від інтенсивно-оранжевого до світло-лимонного, що залежить від обсягу домішок заліза.

Після облагородження, яке полягає в тепловій обробці, мінерал набуває лише один з кольорів своєї багатющої палітри, від чого стає незмінним за кольором. Такі камені ні в чому не поступаються природному кварцу, володіючи рівномірним фарбуванням і божественної чистотою. Звідси і безліч супутніх назв цитрину:

  • іспанська топаз;
  • медовий кварц;
  • золотистий топаз.

 

Срібні сережки з цитринами

 

Гармонія внутрішнього балансу і зовнішніх віянь

 
Цей самоцвіт здавна призначався для прикрас. Його носили як амулет у формі кулонів і кілець, вважаючи, що він притягує золото, гроші, обіцяє фінансове благополуччя, несе родючість, дарує гармонію і везіння.

 
Через особливу медово-золотисте забарвлення теплого спектру цитрин вважався мінералом, наповненим сонячною енергією, тому не менш охоче використовувався в браслетах і намистах, допомагаючи зберегти внутрішній спокій тіла і душевний баланс.

 
Крім того, він йшов на обробку обкладом ікон, декор одягу, облицювання вітражів. Сьогодні цитрин з не меншим благоговінням застосовується як вставка в вишуканих прикрасах. Завдяки ніжній палітрі відмінно поєднується з іншими самоцвітами, а також з жовтим і білим золотом. При цьому головний орієнтир сконцентрований на його прозорості:

1) якщо мінерал не має дефектів, він отримує огранювання діаманта і вводиться до складу підвісок, брошок, сережок і каблучок;

2) якщо камінь неоднорідний, то йде на дорогоцінні намиста або на інкрустацію дорогих браслетів.

 
В останні роки, наприклад, цитрин став одним із завсідників світових фешн-подіумів. Він і до цього дня не втрачає статусу улюбленця модельєрів, оскільки не має вікових обмежень: однаково добре підходить як зрілим дамам, так і молодим дівчатам, вражаючи надзвичайною теплотою, незалежно від сезону.

 

Коментарі (0)