Різнобарв'я золотих розсипів

Aurum (офіційне позначення золота) перекладається як «жовтий», в повній мірі відображаючи його колір. Але сучасна ювелірна промисловість пропонує прикраси самих різних відтінків. Чи можна назвати їх дорогоцінними? І що впливає на палітру такого благородного металу?

Золоті сплави

  У чистому вигляді золото використовується вкрай рідко, адже воно м'яко і чутливе до механічних впливів. Щоб зробити його міцним, вводять різноманітні добавки, які, природно, відображаються і на забарвленні. Найбільш популярним вважається комбінування з:

  • платиною;
  • кадмієм;
  • нікелем;
  • осмієм;
  • родієм;
  • паладіємЗолоті сережки з сапфірами та діамантами

 

 Сьогодні саме золотовмісні сплави є основою для виробництва прикрас еталонної якості - 585-й і 750-й проб.

 Ч
ервоне золото

Воно виходить за рахунок міді, яку додають в масу. При цьому чим насиченішим виходить тон, тим більше її в сплаві. Раніше подібний склад йшов на обробку церковних куполів, а зараз активно використовується у виробництві прикрас. Вони виглядають самодостатньо, витончено і гармонують з усіма вставками.

 Ж
овте золото

Хоча така палітра є природною для цього дорогоцінного металу, але при додаванні лігатур срібла і міді (в рівних пропорціях) він отримує ще й чудові ливарні характеристики. Стає більш виразним, насиченим, яскравим - з переходом в лимонний або ніжно-жовтий. Недарма з нього роблять кільця, а також аксесуари з напів- і дорогоцінним камінням.

 
Біле золото

Сяюче біле забарвлення набирає популярність. Для досягнення цього тону в золотій масі збільшують частку не менше цінних металів: паладію або платини (іноді нікелю). Вони наділяють ювелірні прикраси міцністю. Виглядають такі вироби неймовірно презентабельно і елегантно. Часто доповнюються дорогоцінними самоцвітами холодного тону - зокрема, діамантами.

 Л
ілове золото

Також воно називається аметистовим. Щоб домогтися подібного відтінку в золотий сплав підмішують заданий обсяг алюмінію. Неймовірно, але такий дивовижний відтінок виходить тільки на основі 750-ї проби.

С
инє золото

Хоча рецепт його зберігається в секреті, але вважається, що в якості лігатури використовується відразу 2 інгредієнта - залізо і кобальт. Це один з рідкісних випадків 2-компонентного складу.

Зелене золото

Воно виходить шляхом підмішування срібла, яке надає золотих прикрас оливковий відтінок. Для досягнення інтенсивно-смарагдовою забарвлення в сплаві застосовується кадмій. Як правило, цей варіант йде на створення рослинних елементів в декоративних композиціях цінних ювелірних прикрас, чим створює конкуренцію емалевим покриттям.

 К
оричневе золото

 
Подібний відтінок досягається завдяки хімічному впливу на золотовмісний матеріал з домішкою міді. Дуже рідкісний і менш затребуваний.

Коментарі (0)