Різноманітний агат

Цей мінерал вражає своєю красою ось вже близько 6000 років. Має понад 150 видів, багатющу гаму відтінків і неймовірно хитромудрі малюнки. Характеризується легкістю декоративної обробки і, як вважають, безпосередньо пов'язаний з магією, адже з давньогрецької мови «агатес» перекладається не інакше як «чарівний»

Властивості та різновиди самоцвіту

Він є представником численної категорії кварцу, прямим родичем» халцедону. Відрізняється вулканічним походженням, що пояснює різноманітність домішок в ньому, які надають йому дивовижне забарвлення. По ширині прошарків агат ділиться на:

1. тонколінійний (лінії в діапазоні 0,5-1 міліметра); 2. широколінійний (прожилки в 1 і більше міліметрів).

Агат стійкий до кислотних середовищ, в основному непрозорий, досить твердий, але добре піддається огранюванню.

Через характерність шарів цей камінь буває неймовірно різноманітним, а саме: черепаховим, древесним, зірчастим, хмарним, пейзажним, морозним та ін. А все тому, що його колір асоціюється то з розлогими гілками дерев, то з візерунками мов від морозу, то з ширяючими хмаринками. Загалом, широке поле для фантазії ювелірів!

Але бувають агати з вираженим одним кольором. Наприклад, існують раритетні варіації блакитних, чорних і білих мінералів. Не залишилася осторонь і їх особлива структурність: вона теж наклала відбиток на назви, сформувавши такі варіанти, як стрічковий, хмарний, точковий.

Золоті сережки з діамантами та агатами

 

Агатові прикраси


Зараз цей камінь практично переживає повторне народження, знаходячи підвищений попит у ювелірів, стилістів, представників індустрії моди. Незважаючи на рівень видобутку самоцвіту, він часто застосовується як вставка в вишуканих виробах дрогоцінних металів.

Чудово іде в тендемі з напів - і дорогоцінними матеріалами, включаючи діамант. Гармонійно виглядає при будь-якому типі огранювання. Зокрема, чудово виглядає після обробки методами:

1)кабошон; 2) маркіз; 3) кушон та ін.

Вони вигідно підкреслюють витонченість агата, його непрозору оригінальну структуру і матово-благородний блиск. Від цього самоцвіт тільки виграє: він набуває стильність, сучасність, самодостатність, ефектно підтримуючи різні прикраси.

 

Коментарі (0)