Легенди про топаз

Це дійсно легендарний камінь. Він настільки різноманітний, що з легкістю замінить інші самоцвіти. Відомий людству майже з самого його виникнення: виявлено знахідки цього дорогоцінного мінералу, які використовувалися за первісної епохи в якості леза ножа.

Походження назви

 Як не дивно, воно має кілька значень, тому практично заховано за димкою таємничості. Одна з версій свідчить, що камінь виявили на острові Топазіос, розташованому в Червоному морі. Вкритий густим туманом клаптик суші винагородив прибулих на нього першовідкривачів дивовижною блискучою знахідкою. Недарма з санскриту «топаз» перекладається як «вогонь» або «жар», а на грецькій мові означає «пошук».

 Крім того, самоцвіт неймовірно різноманітний по колірній палітрі, чому в інших країнах може називатися зовсім інакше:


• австралійські топази - кіллікранскімі алмазами;
• червоні варіанти дорогоцінного мінералу - бразильськими рубінами;
• безбарвні, а також блакитні камені - сибірськими алмазами;
• зеленуваті самоцвіти - саксонськими хризолітами;
• безбарвні бірманські варіанти - могокскімі алмазами.

У деяких місцевостях його також називають пікнітом і фізалітом.

 

Сережки з білого золота з топазами, сапфірами та діамантами

 

 Дивовижні властивості каменю

За своїми фіз. специфікаціями цей мінерал має щільність в межах 3,5 g / cm і твердість близько 8 од. по Моосу. Що цікаво, він не терпить прямих сонячних променів, оскільки відразу втрачає первісне забарвлення. Щоб повернути до коштовного каменя природний відтінок, його поміщають в темряву.

А ось нагрівання, навпаки, надає йому інтенсивний колір, більш насиченіший від природного у кілька тонів. Помітивши це, греки легко отримували з світло-блакитного топазу глибокий синій, а з світло-помаранчевого - темно-фіолетовий.

Але при всьому різноманітті фарб, він також відомий своїми цілющими якостями. Так, тривале використання ювелірних виробів з даним самоцвітом зміцнює імунітет. Крім того, вважається, що він допомагає при недугах серця, судин і опорно-рухового апарату. Корисний по жіночій частині, а ще рекомендований тим, у кого проблемний зір і незадовільний апетит.

 З історії використання топазу

На Русі він завжди був в пошані у ювелірів: вони застосовували його як прикрасу для окладів церковних ікон і євангелій. А після відкриття уральських покладів він взагалі став затребуваним в якості вставок в сережки, підвіски, діадеми та каблучки. У них красувалася знать при царському дворі.

Крім того, раніше цей мінерал воліли комбінувати з жовтими металами, в тому числі з золотом, обробляючи їм браслети, кулони, намиста, каблучки. Сьогодні дивовижна феєрія відтінків, міцність, відсутність природних дефектів, підвищена твердість і доступна ціна поступово зробили його одним з найулюбленіших прикрас.

 

Коментарі (0)