Його Величність Срібло

Срібло – метал благородний, гідний витончених натур. Вік перших вишуканих прикрас, зроблених з нього, досягає близько 6 000 років. І сьогодні він відкриває необмежені можливості для польоту фантазії ювелірів, що створюють дивовижні за красою вироби.

Особливості «місячного металу»

Аргентум у чистому вигляді – білувато-сріблястий матеріал, що володіє підвищеною електро - і теплопровідністю. Тугоплавок, але пластичний: всього з 1 грама виходить найтонша нитка довжиною до 2 км. При цьому він відмінно піддається більшості видів обробки, що вкрай важливо в ювелірній промисловості. Так, його:

1) полірують; 2) ріжуть; 3) скручують; 4) витягають; 5) розгортають.

Для збільшення міцності срібло комбінують з міддю і іншими матеріалами. У підсумку виходять сплави, з яких в подальшому виходить вишукана продукція. Найбільш надійним вважається сировина 925-ї проби – бездоганно-білого тону, також зване стерлінговим. Саме воно містить певний обсяг міді. Також зустрічаються комбінації з платиною, германієм, кремнієм, цинком.

Сережки срібні 925 проби

 

Сучасні методи обробки срібла

Неповторний вигляд цим прикрасам надають особливі технології обробки. З їх допомогою звичайні кільця, сережки, ланцюжки, брошки, кулони і браслети стають вишуканими, прекрасними, стильними аксесуарами. Сьогодні дуже популярні кілька способів:

1) родіювання – нанесення тонкого шару дорогоцінного білого родію, який наділяє срібло сліпучою яскравістю, а також стійкістю до корозії і механічних пошкоджень;

2) оксидування – покриття оксидованою плівкою усього виробу або його частини, що створює ефект неоднорідності і вінтажного шарму (увігнуті зони набувають темний відтінок, опуклі – світлий);

3) черніння – використання в якості поверхневого шару сірчистого оксиду міді або свинцю (черні), в результаті чого з'являються вишукані візерунки;

4) матування – обробка срібла особливої емульсією, що наділяє ювелірні прикраси аристократичною мікрошероховатой текстурою;

5) озолочення – гальванічне нанесення тонкої плівки із золота товщиною до декількох десятків мікрон, завдяки якій поверхня набуває підвищену твердість, стійкість до корозії і естетично привабливий вигляд.

 З чим сумісно срібло?

В цьому плані можна твердо сказати: воно універсальне. З «місячним металом» чудово гармонують найрізноманітніші вставки. В його обрамленні прекрасно виглядають як дорогоцінні кольорові камені, так і напівпрозорі фіаніти. Воно відкриває всю глибину світлової гри на тонких гранях холодних матеріалів.

Теплоту срібним прикрасам надає модна зараз ювелірна емаль. Вона дозволяє створювати оригінальні варіації з власною індивідуальністю, адже подібні вироби зазвичай розписуються вручну.

Коментарі (0)