З Днем вишиванки!

З Днем вишиванки!
З Днем вишиванки!

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

Вишиванка це назва української вишитої сорочки, спосіб і техніка виконання якої є всесвітньо відомим видом мистецтва.

Давньогрецький історик Геродот (близько 425 рік до нашої ери), якого називають батьком історії , у своїх працях про життя і побут Скіфів писав, що традиційний одяг цього народу був прикрашений вишивкою. При розкопках на Черкащині були виявлені народний костюм і вишиванка, приблизно IV століття. Вишиванка була дуже популярна в період трипільської культури.

Одним з головних візерунків є червоний мак. Вважалося, що вишиванка з маками повинна захистити її господаря від усякого зла. У сім’ях, де чоловіки гинули на війні, дівчата на свої сорочки наносили цей візерунок, зобов’язуючись зберегти і продовжити козацький рід. А ось вишиванки з орнаментом білим по білому вибрали молоді скромні дівчата. Така вишивка підкреслювала природну красу дівчини і служила захистом від злих сил.

Червоний колір у вишиванках це добрий і сонячний знак удачі і захисту. Зелений колір на вишивці це символ народження і зростання, яким наносили візерунки трави і листя. Жовтий колір достаток, багатство. Жовтий колір символізує сонце, як енергію всього живого на землі.

Київський ювелірний завод вітає всіх з Днем вишиванки.